سلام , وقت بخیر

امروز تصمیم گرفته ام به سراغ یکی از ساخته های کمپانی ژاپنی TEAC / TASCAM بروم. دستگاه مد نظر ما جهت نقد و بررسی ” TEAC UD-301 DAC & Headphone Amplifier ” این برند است. در مرحله اول این دستگاه فقط به عنوان تبدیل کننده سیگنال های دیجیتال به انالوگ معرفی شده و در واقع ارزانترین سری رفرنس دوال مونو این برند است. دستگاه مد نظر ما فقط به عنوان پردازشگر دیجیتال انالوگ کانورتر از سوی کمپانی تولید کننده معرفی شده است اما بخش امپلیفایری هم درون دستگاه جهت استفاده با هدفون های با بهروری بالا تعبیه شده است .

TEAC-UD-301-Review-WWW.PCMAXHW.COM-700PX

دیجیتال انالوگ کانورتر

درون این دستگاه تیک از دو چیپست خانواده سری ۱۷  و مدل ۱۷۹۵ کمپانی ” Texas Instruments ”  استفاده میکند. که به عقیده اینجانب در صورت شخصی سازی خوب و پروگرامینگ صحیح به راحتی عملکردی فوق العاده و اورگانیکی را ارائه میدهد اما متاسفانه ” Teac ” جز این دسته قرار نمیگیرد. این دو چیپست به صورت دوال مونو در کنار دو چیپست امپلیفایر ” MUSES8920 ” قادر به ارائه صدایی شفاف , خنثی و روشنی است که فاقد هرگونه بوست شدن در فرکانسی را به همراه دارد در نتیجه دستگاه مناسبی جهت تست عملکرد هدفون ها به شمار می اید البته با وجود بخش ضعیف قدرت خروجی بر اساس توان مورد نیاز هدفون خود به امپلیفایر مجزایی نیاز پیدا میکنید . طبق توضیحات منتشر شده توسط این کمپانی,  پردازش دیجیتال تا انالوگ در تمام مدار دستگاه البته غیر از بخش امپلیفایر خروجی تماما توسط دو بخش مجزا برای هر چنل استفاده شده است و دلیل ان هم محدود کردن میزان اختلالات در سیگنال به شمار می اید و البته در دنیای واقعی و تعداد دک و چیپست امپ استفاده شده درون یک دستگاه صوتی دلیل بر برتری ان نیست اما در هر صورت این روش مورد انتخاب این کمپانی بوده است. و به عبارتی تمام معماری درون این دستگاه به صورت بالانس پیاده سازی شده است.

بخش ورودی دیجیتال پورت ” USB ”  این دستگاه قابلیت دیکود کردن مستقیم فایل های ” DSD ” را دارا است و در انجام این پروسه , سیگنال دیجیتال بدون تبدیل به روش متداول ” PCM ” مستقیم به انالوگ تبدیل میشود.

عمق و میزان نمونه برداری یا سمپل ریت در این دستگاه برابر با ۳۲ بیت در ۱۹۲ کیلو هرتز میباشد و یا دیکود DSD نهایتا با عمق ۵٫۶ مگاهرتز

ورودی /  خروجی

در بخش جلویی دستگاه از سمت چپ به راست شاهد وجود دکمه خاموش / روشن , ال ای دی نمایشگر وضعیت و سوئیچ تغییر ورودی دیجیتال USB , Coax , Optical  , ال ای دی های نشان دهنده وضعیت نمونه برداری سیگنال دیجیتال ورودی ,  و پورت بعدی خروجی ۶٫۳ میلیمتر هدفون است و در سمت راست دستگاه سوئیچ تنظیم حجم صدا وجود دارد که نکته ای که شاید در کنار قالب فلزی کمی ناخوشایند باشد وجود سوئیچ پلاستیکی تنظیم صدا است که بهتر بود با سوئیچ فلزی  جایگزین میشد این بخش قطعا در صورت استفاده صحیح مشکل ساز نمیشود اما مانند سایر بخش های دستگاه این بخش پلاستیکی حس خوبی را منتقل نمیکند. در پشت دستگاه از چپ به راست خروجی های انالوگ که شامل یک جفت خروجی سینگل اند RCA و یک جفت خروجی بالانس XLR میباشد در کنار ان سوئیچ تنظیم سطح خروجی صدا که شامل متغیر و ثابت است ( در صورت استفاده با تجهیزات انالوگ خارجی مانند امپلیفایر و یا اسپیکر های اکتیو ) ورودی های دیجیتال که شامل USB و کواکس , اپتیکال و پورت USB A جهت اپدیت و یا سرویس دستگاه تعبیه شده است و در اخر کانکتور ۳ پین برق قرار دارد.

TEAC-UD-301-Review-WWW.PCMAXHW.COM-700PX

TEAC-UD-301-Review-WWW.PCMAXHW.COM-700PX

امضا صدا

تیاک UD-301 دارای امضا صدا خنثی , روشن , و انالیتیکال یا تحلیلی و تمرکز روی خنثی بودن و ارائه صدایی بدون هرگونه بوست شدن در طیف فرکانسی و فاقد رنگ شدگی است و ترکیب ایده الی جهت استفاده با انواع هدفون ها به شمار می اید و عملکرد نسبتا خوبی را به نمایش میگذارد , صدا به طور کل روشن و دارای جزئیات خوب و ریتم مناسبی است و در تمام بخش ها کنترل مناسبی انجام شده است.عملکرد این دک در بازه قیمتی خود با توجه به ارائه خروجی فول بالانس انالوگ و عملکرد صدایی خنثی و تحلیلی خوب با خطای کم نسبتا قابل قبول است. در نظر داشته باشید یو UD-301 به عنوان پردازشگر دیجیتال به انالوگ معرفی شده که دارای امپلیفایر داخلی نیز است اما توانایی امپلیفایر تعبیه شده درون دستگاه محدود به هدفون های کم مصرف یا هدفون های داخل گوش است و نمیتوان از ان به عنوان دستگاه ال این وان ( All In One ) که هر دو بخش دک و امپ را بهترین شکل ممکن ارائه دهد شناخت اگرچه کمپانی تولید کننده یعنی تیک این دستگاه را فقط به عنوان دک دوال مونو معرفی کرده است و تاکید روی قدرت خروجی امپلیفایر تعبیه شده درون ان نیست نمیتوانم به ان ایراد اساسی بگیرم.

بیس

فرکانس های پایین در این دستگاه کاملا کنترل شده هستند. و تمام تمرکز روی خنثی بودن ان است. بیس دارای بافت با کیفیت خوب و حجم مناسبی است. اگرچه پاسخ خیلی خطی باعث شده ضرب بیس در صداها نسبتا دو بعدی و کمی ضعیف شنیده شود اما شاهد اورپاور یا ضعف در عدم ارائه حجم مناسب این بخش و تداخل در سایر فرکانس ها نیستیم , و بیس نسبتا ایری و سبک به گوش میرسد. در تست های من با هدفون های متفاوت,  استفاده مستقیم از خروجی امپلیفایر تیک بدون اتصال امپلیفایر مجزا تمرکز خوبی روی انسجام و سرعت پاسخ ان دارد اما شاهد ارائه وزن قابل حس و محسوسی نیستیم و این عدم وجود پاسخ خیلی سریع و وزن مناسب به خوبی با هدفونی مانند ” HiFiMAN Edition X V2 ” خودنمایی میکند و ضعف ان به راحتی قابل تشخیص است. همچنان عدم ارائه وزن کافی و ضرب محکم در این بخش به خوبی حس میشود البته لازم به ذکر است درک این موضوع نیازمند تست و مقایسه در کنار سایر تجهیزات است. اما بیس بیشتر در منطقه صدایی خنثی و خطی قرار دارد و تمرکز روی ارائه صدایی بالانس در تمام طیف فرکانسی است. تیک در این بخش عملکرد ” بالانس و  مناسبی ” را ارائه میدهد و ایراد اساسی نمیتوان به ان وارد کرد مگر انکه با سایر تجهیزات به صورت مستقیم مقایسه کنیم مانند امپلیفایر و دک IFI Audio iDAC 2 عملکردی خیلی بهتری را ارائه میدهد و ضعف های تیاک در مقایسه مستقیم بسیار خودنمایی میکند.

ساند استیج , ایمیج , مید رنج

تیک با هدفونی همانند Sennheiser HD800S و HiFiMAN Edition X V2 صدایی عریضی را ارائه میدهد و قطعا عرض ایمیج بالاتر از حد استاندارد است و صداها با هدفون هایی همانند سری HD700 وHD800 سنهایزر که با امضا صدای لید بک و  اغراق زیادی در ابعاد انجام داده اند سطح انسجام صدا در حد قابل قبولی است و صدا انسجام خود را زیاد از دست نداده است و جزئیات مکانی و لحظه ای ارائه شده در حد مناسبی قرار دارند. ایمیج یکی از نکات قوت توسط این دک به شمار می اید. تیک ایمیج با شارپنس و رزلوشن خوبی را ارائه میدهد الات موسیقی هر کدام شارپ و با ضرب خوبی در پس زمینه خود نمایی میکنند پس زمینه نسبتا مشکی کمک شایانی کرده که جداسازی صداها به خوبی انجام شود و شاهد دیستورشن و یا بلور شدن کمی هستیم. تمامی ادج الات موسیقی در استیج تمیز و نرم اما با وضوح خوبی هستند که در مجموع فوکوس خوبی را به وجود امده است و صدای هر ساز با وضوح و تونالیتی خوبی پخش میشود و بالانسی بین وضوح صدا و  ابعاد ان به وجود امده است استیج دارای عمق مناسبی است اما کنتراست لایه های صدا فاکتور Wow را ندارد اما به طور کل قابل قبول است اما از رقبایی همچون iDAC 2 با اختلاف عقب تر قرار میگیرد. میزان ترنشنس رسپاند و سرعت تغییر داینامیک صدا و لادنس موسیقی بین سازها خوب و با سرعت حمله مناسبی , و ضخامت خوبی همراه است و سرعت حمله خوب ان باعث از دست دادن کیفیت نشده است اما میزان هارمونیک و نویز شنیده شده حتی با وجود منبع تغذیه مجزا تعبیه شده درون این دستگاه جز بهترین ها نیست و در صورت دقت و مخصوصا مقایسه با سایر تجهیزات اعواج زیادی شنیده میشود که این موضوع باعث کاهش سطح داینامیک کلی صدا شود. ریتم و حس انتقال انرژی صداها در مید رنج با وجود تاکید روی خنثی بودن صدا و ارائه تعادل در این میان فاقد هارشنس و با سرعت پاسخ خوب تمامی صداها داینامیک و زنده و با شفافیت شنیده شوند و ان مانع نامرئی که باعث میشود حس پر انرژی بودن صدا از بین روند در این میان وجود ندارد. ووکال و به لطف اکستنشن خوب اپر مید ایری و با تفنس به گوش میرسد و به طول کل بالانس خوبی در میان خنثی و موزیکال بودن ایجاد کرده است.

تریبل

وقتی صحبت صدای خنثی و روشن میشود نا خوداگاه به ذهن خیلی از افراد همانند اینجانب , هارشنس , ادجی نس , و صدای سخت خطور میکند. اما تیک عملکرد تقریبا بی نقصی را ارائه داد و شاهد هیچ کدام از ان موارد نبوده ام مگر اینکه هدفونی که استفاده میکنید مشکلات ذکر شده را دارا باشد اما در تست من با هدفون های متفاوت این میزان بسیار کمتر بود که به ان ایراد اساسی وارد کنم. تریبل در تیک با برایتنس خوب اما به طور کل برایت با سطح ایر بالاتر از استاندارد و تفکیک خیلی خوبی شنیده میشود. در ریکورد های با کیفیت صدا ایری با تفکیک خوب نسیتا تهاجمی و با کمی بوست اما کنترل شده و با اکتنشن مناسبی شنیده میشود , هارمونیک ها تا فرکانس های بالا به خوبی اکستند شده و حس اپن نس و بازی صدا را به خوبی ارائه میدهد و شاهد مقدار کم و یا خفگی , گرفتگی صدا نبوده ام. البته قطعا بوست لول ایرنس در تریبل بالاتر از استاندارد است و کمک شایانی به صدای ایری و باز کرده است اما کنترل خوبی انجام شده است و خبری از درخشش دیجیتالی نیست مگر اینکه ریکورد موسیقی شده از پایه روشن و همراه با هارشنس باشد برای نمونه هم میتوانم به بعضی از البوم های بند ” Anathema “اشاره کنم. اما تریبل دارای رشته های با کیفیت و انتقال خوب حس و انرژی و تعادلی میان اسموتنس و عدم تداخل و هارشنس و صدای باز با مقدار کاملا کافی , داینامیکی است. البته برایتنس زیاد احتمال اسپایک فرکانسی در محدوده اپر میدرنج را بیشتر میکند اما اگر از ریکورد با کیفیت و هدفون مناسبی استفاده کنید خبری از سیبیلنت و با هاردنسی در صدا نیستو یا میزان ان بسیار کم است.

تجهیزات استفاده شده در این نقد و بررسی به شرح زیر میباشد.

کابل :

IFI Audio Mercury

IFI Audio Gemini Dual USB

منبع تغذیه :

IFI Audio Power iUSB

ماژول های کاهش نویز , دیتا و برق , فیلتر :

 IFI Audio iSilencer

IFI Audio iDefender

IFI Audio iPurifier

هدفون اصلی استفاده شده در تمام تست ها HiFiMAN Edition X V2 بوده است.

IFI Audio iDAC 2

با وجود همه توضیحات در رابط با امپ و دک TEAC UD-301 تا زمانی که در کنار دستگاه دیگری مقایسه نشود نمیتوان ایراد اساسی به ان گرفت و این موضوع شاهد تمام تجهیزات صوتی میباشد و در صورت تست مستقیم در کنار تجهیزات دیگر مشکل و با ضعف ها به خوبی خودنمایی میکنند.

هر دو دستگاه در بازه قیمتی تقریبا محدوده ۴۰۰ دلار قرار دارند و با وجود تفاوت زیاد در وزن و فرم فاکتور کلی میتوان این مقایسه را با توجه به توضیحات هر دو کمپانی یعنی دک و امپ کاملا منصفانه دانست.

IFI iDAC 2 بر خلاف TEAC UD-301 نیاز به منبع تغذیه خارجی ندارد و تمام توان دستگاه از یک پورت USB با ۵ ولت و ۵۰۰ میلی امپر تامین میشود.

بعد از انجام تست طولانی و سوئیچ کردن بین این دو دستگاه نکته ای که بسیار خودنمایی میکند سطح نویز و دیستورشن خیلی پایینتر IFI نسبت به TEAC میباشد صدا در iDAC 2 از محیط خیلی ارام تر و پس زمینه مشکی تری شنیده میشود و میزان دیستورشن تولیدی صدا به حد قابل توجهی در IFI کمتر است و تمام توضیحات و تاکید کمپانی در زمینه جیتر و تکنولوژی های به کار رفته حقیقت دارد و در این مقایسه تفاوت ها بسیار محسوس بود.

عرض استیج در IFI کمی بزرگتر و با عمق بیشتر , لایه بندی و کنتراست بهتر و دقیق تر , در IFI فضای خیلی بیشتری در اطراف ادوات صوتی در ایمیج قرار دارد و حس ریلیزم صدا و ارائه تیمبر کلی خیلی دقیق تر و به نوعی بولد و با ضخامت بیشتری است. پس زمینه تاریک تر در IFI باعث جداسازی بهتر و تنظیم کنتراست بهتر لایه های صدا شده است و سطح ماکرو داینامیک بهتر و ریز جزئیات بهتر شنیده میشوند و وقتی مستقیم با TEAC مقایسه کنیم همه چیز خطی تر و باریک تر و دو بعدی تر شنیده میشود البته IFI صدایی منسجم تر و در بخش جزئیات غنی تر و اورگانیک تری را نمایش میدهد و در تیاک پراکندگی و وجود ایر ناخواسته باعث خطی و دو بعدی شدن صداها شده است. در iDAC 2 سطح ایر با نوت ها و صداهای تولید شده متفاوت است و در مجموع صدایی با اختلاف طبیعی و اورگانیک تری را ارائه میدهد و مخصوصا داینامیک تر , تمامی صداها در iDAC 2 با ضرب بیشتری همراه هستند و تایمینگ خیلی دقیق تر حمله و محو شدن نوت ها واقعا بی نقص هستند و در مقایسه TEAC نرم تر , و با سطح دیستورشن بیشتر و تداخل صدایی بیشتری همراه است , در بخش فرکانس های پایین iDAC 2 با اختلاف بیسی دقیق تر به همراه حجم بیشتر و تکسچر با کیفیت بهتر , سرعت پاسخ سریعتر و محو دقیق تر و مهم تر ارائه وزن بسیار خوبی است و در مقایسه مستقیم TEAC بیس با لوز شدن و تداخل بیشتر و حجم کمتر و ضرب نرم تر و تقریبا بدون وزن و ترکیب با پس زمینه موسیقی همراه است. بله عجیب است در تست های استاندارد و بررسی کلی محصول این تفاوت ها تا زمانی که مقایسه مستقیم انجام نشود خودنمایی نمیکنند , ایمیج در iDAC 2 دو به دلیل بک گراند مشکی تر و شارپ بودن بیشتر ادج الات موسیقی همراه با فوکوس بهتری است و کنترل بی نقص اتک و دکی در iDAC 2 فاصله سطح عملکرد و بولد بودن صداها را بیشتر کرده است .  در بخش تریبل iDAC 2 اکستنشن , ضخامت بیشتر و کنترل ادج خیلی بهتری را ارائه میدهد و به لطف پس زمینه مشکی تر صدای شنیده شده بین هر نوت از محیط خیلی ارام تری است و به طور کل باعث افزایش رزلوشن کلی صداها شده است.

به طور کل iDAC 2 در بخش تکنیکال با وجود تکنولوژی های منحصر به فرد این کمپانی با اختلاف سال های نوری پیشی گرفته با وجود فرم فاکتور خیلی کوچکتر و وزن سبک تر و عملکرد بدون نیاز به برق شهری نمونه بارزی از دستگاهی است که بر اساس تکنولوژی به روز ساخته شده است و تقریبا در هیچ بخشی TEAC نتوانست عملکرد یکسان و یا مشابهی را ارائه دهد.

و به لطف قدرت خروجی بیشتر امپلیفایر iDAC 2 عملکرد بهتری با هدفون سخت درایو تر دارد

البته تونالیتی کلی میان این دو دستگاه تفاوت های اندکی دارد که میتوان iDAC 2 کمی گرم تر , اورگانیک و طبیعی تر  و TEAC خنثی و کمی تحلیلی تر را خطاب کرد البته در بخش تکنیکال و عملکرد کلی iDAC 2 با اختلاف عملکرد خیلی نزدیک تر به واقعیت و صدای بهتر و خالص تری ار ارائه میدهد

TEAC-UD-301-Review-WWW.PCMAXHW.COM-700PX

IFI Audio Micro iDSD Black

همانند iDAC 2 نسخه Black هم در بخش تکنیکال بسیار از TEAC پیشی گرفت و عملکرد غیر قابل مقایسه ای را ارائه داد

ساند استیج عریض تر با عمق بیشتر , بک گراند مشکی تر , لایه بندی صدا و کنتراست در بلک به صورت قابل توجهی از TEAC برتر است , وضوح و رزلوشن در کل طیف فرکانسی در بلک بیشتر است. بیس با کیفیت , حجم بیشتر و با تکسچر و رزلوشن بیشتر , عمق بیشتر و ضرب محکم تر و ارائه وزن خیلی بهتر و منسجم تر , iDSD Black جزئیات خیلی بیشتری را از ریکورد استخراح میکند و همراه با سطح داینامیک بیشتر , ایمیج دقیق تر با فضای بیشتر ,سطح شارپنس ادج الات موسیقی در ایفای در بک گراند مشکی تر بسیار بهتر خود نمایی میکند و با فوکوس بهتری با اتک سریعتر و دکی خیلی دقیق تری همراه است. مید رنج در IFI فول تر غنی و ضخامت بیشتری است. ترانشنس رسپاند ایفای در ارائه لاودنس بین صداها و هارمونیک ها و کنتراست لایه بندی صدا به شکل محسوس تری بهتر است. تریبل در ایفای دارای رزلوشن بالاتر و بافت با کیفیت تر و تفکیک بهتری و جزئیات بیشتری است. حتی با وجودی که تیک اکتنشن خوبی را در تریبل ارائه میدهد بدون هارش و یا ادجی شدن اما IFI به شکل محسوسی اکتنشن بیشتری را وضوح بالاتری و داینامیک تری را در هر دو طرف طیف فرکانسی انجام میدهد.

امضا صدا هر دو دک / امپ خنثی و روشن است اما در تمام ابعاد iDSD Black عملکرد فوق العاده ای را به نمایش گذاشت. البته TEAC با وجود ارائه دک با توپولوژی فول بالانس و استفاده با امپلیفایر های مجزا مانند IFI Pro iCAN صدای بسیار بهتری در مقایسه با امپلیفایر تعبیه شده درون دستگاه ارائه میدهد اما وقتی به پکیج کلی که تولید کننده ارائه میدهد iDSD Black واقعا هیچ حرفی برای گفتن باقی نمیگذارد و سطح عملکرد همانند بردار کوچکتر یعنی iDAC 2 به صورت سال نوری پیشی گرفته و عملکرد بهتری را ارائه میدهند.

TEAC-UD-301-Review-WWW.PCMAXHW.COM-700PX

نتایج تست ها

تست مستقیم با هدفون ها

Sennheiser HD700

صدایی روشن و انالیتیکال و نسبتا نرم , ساند استیج عریض با عمق مناسب , سرعت پاسخ خوب بیس همراه با تکسچر خوب و حجم مناسب و ضرب مناسبی است , میدرنج تونالیتی و ضخامت مناسبی دارد و سطح ایر کنترل شده است , تریبل همانند میدرنج با ایر خوب و نسبتا نرم و تصفیه شده است اما در موسیقی هایی با الات موسیقی خشن تریبل همراه با کمی هارش و صدای سخت است. به طور کل این ترکیب صدای خنثی و روشن و نسبتا سرد و شارپی را ارائه میدهد.

HiFiMAN HE400S

صدایی روشن , بالانس و کمی تحلیلی با تفکیک خیلی خوب , ساند استیج نسبتا عریض با عمق خوب اما صدا به طول کل منسجم و صمیمی است , بیس با مقدار مناسب تکسچر با کیفیت بدون لوز شدن با حجم و عمق خوبی همراه است. مید رنج نسبتا فول با تونالیتی خوب با ضخامت مناسب , تریبل نسبتا شارپ با رزلوشن خوب نرم و با جزئیات خیلی خوبی است بدون هرگونه هارشنس و یا صدای سخت

TEAC-UD-301-Review-WWW.PCMAXHW.COM-700PX

Fostex TH500RP

غیر از خانواده سری TP50 کمپانی Fosxtex مدل TH500RP این برند صدایی بهتری را ارائه میدهد اما به طور کل خانواده پلنرمگنت فاستکس هدفون های سخت درایوی هستند که این هدفون هم خارج از این قاعده نبود. ولتاژ خروجی ۲۰۰ میلی وات تیک قادر به ارائه حجم صدای خوبی است اما ترکیب این هدفون با این دک و امپ بهترینی نیست که شنیده ام و ضعف هایی را به همراه دارد.

امضا صدای این هدفون نسبت به هدفونی مانند HiFiMAN HE400i و یا HE560 کاملا لید بک است و صدا بیشتر در طول شنیده میشود و همینطور بیشتر روی خنثی بودن صدا تاکید شده است اما به طور کل هدفون تونالیتی نسبتا تاریک تری از هدفونی مانند HE-560 است و اما همچنان برایت تر از سری LCD 2 کمپانی Audeze البته این سیگنچر صدایی یاداور مدل هایی مانند Edition X V2  است البته اصلا در یک کلاس قرار نمیگیرد بلکه فقط سیگنچر مشابهی را ارائه میدهد. ساند استیج نسبتا عریض با عمق خوب , مید رنج غنی با جداسازی مناسب و تونالیتی خوب و پس زمینه نسبتا مشکی , ترنسپرنسی و فاصله سرعت حمله و محو نوت ها و پس زمینه بین نوت ها کمی نا مرتب و با تداخل همراه است , بیس با حجم خوب و عمق معمولی با ضرب نرم و نسبتا غیر منسجم و سرعت پاسخ دهی نه چندان سریع , تریبل تصفیه شده با سطح جزئیات خوب با اکتنشن مناسب و فاقد هارشنس یا صدای سخت , این یک هدفون خیلی خوبی برای مشتاقان صدای لید بک و نسبتا گرم و غنی است اما عدم توانایی ارائه قدرت مناسب به هدفون باعث به وجود امدن مشکلاتی شده است و اضافه کردن امپلیفایر با خروجی حداقل ۱ الی ۲ وات به بالا برای این هدفون ضروری است.

TEAC-UD-301-Review-WWW.PCMAXHW.COM-700PX

HiFiMAN HE-560

این هدفون برند های فای من بعد از HE-6 یکی از سخت درایو ترین هدفون های این برند به شمار می اید. به طول کل همانند Fostex TH500RP نیازمند امپلیفایر با خروجی حداقل ۱٫۵ الی ۲ وات به بالا جهت بازدهی خوبی هستید در غیر این صورت ترکیب این ستاپ رو پیشنهاد نمیدهم و تیک به تنهایی قادر به ارائه فیزیکالیتی صدای ۵۶۰ نیست و با ضعف های زیادی همراه است.

TEAC-UD-301-Review-WWW.PCMAXHW.COM-700PX

MrSpeakers Ether C

همانند دو برند HiFiMAN و Fostex این هدفون نیازمند به ولتاژ بالایی جهت عملکرد ایده ال دارد و تیاک بازدهی کافی را ارائه نداد.

TEAC-UD-301-Review-WWW.PCMAXHW.COM-700PX

نتیجه گیری

TEAC UD-301 تمام انتظارات من از صدای بی نقص را براورده نکرد اما به این منظور نیست با دستگاه خوبی روبه رو نباشیم بلکه به عنوان دیجیتال انالوگ کانورتر به تنهایی عملکرد خوبی را نمایش گذاشت و مشکل اصلی از زمانی جدی تر شد که به مقایسه در برابر دو دک کمپانی IFI پرداختم و TEAC عملکرد با اختلاف عقبی تر را ارائه داد و با ضعف و مشکلاتی همراه بود. اما اگر بخش امپلیفایر ضعیف ان را فاکتور بگیریم این دستگاه در صورت استفاده با امپلیفایر خروجی حتی مانند IFI Micro iCAN SE عملکردی به شکل محسوس تر , بهتری ارا ارائه میدهد و مشکلات اشاره شده بسیار کم رنگ تر میشود اما اگر به دنبال پکیج کلی هستید و قیمت / عملکرد در اولویت اول شما قرار دارد بهتر است به دنبال اپشن های دیگری باشید.

مثبت

صدایی های رزلوشن , ایری , باز , با سطح داینامیک خوب

ارائه خروجی بالانس انالوگ XLR

پشتیبانی و دیکود نیتیو فرمت DSD

وجود چندین ورودی دیجیتال

خنثی

چیپست خانواده ۱۷xx کمپانی تکزاس اینسترومنتز دارای قابلیت پروگرام بسیار و تغییر بسیار زیادی است اما کمپانی تییک پایه ترین صدای های رزلوشن را با استفاده از پردازشگر ارائه میدهد

منفی

قدرت خروجی خیلی محدود بخش امپلیفار هدفون

سطح قیمت / عملکرد ضعیف نسبت به رقبا

سوئیچ از جنس پلاستیک جهت تغییر حجم صدا

دیدگاه خود را بنویسید

کامنت خود را وارد کنید
لطفاً نام خود را وارد کنید