Modèle Powinien być przycięty w pozycji maksymalnego zaguzkowania (nie dotyczy à II w której chcemy zdiagnozować funkcję stawu skroniowo-żuchwowego i zgryzu). Powinna być wykonana Woskowa rejestracja zgryzu. MODELE diagnostyczne są używane do oceny początkowej, pośredniej i końcowej oraz po leczeniu. MODELE robocze są odlewane z gipsu twardego. Można na nich wykonać różne aparaty (ortodontyczne, protezy, epitezy, ochraniacze itd.) Muszą być dlatego odpowiednio przygotowane. Brzeg dziąsłowy OD strony podniebienia Można podciąć na krawĩzi przyszłego kontaktu akrylu z zębami. Utrzymanie Klamer Można zwiększyć redukując Wymiary brodawek międzyzębowych do 1 mm. Zasadą podstawową jest aby nie zmieniać anatomicznej budowy zębów. Opisane tu przygotowanie modeli powinno być wykonane przez lekarza prowadzącego leczenie. Rzadziej Może wykonać je Technik według instrukcji lekarza. Przy niektórych aparatach, Przed ich wykonaniem, należy modèle osadzić w artykulatorze lub fiksatorze w spółdzielniach położeniu. Modèle gipsowy Powinien być oznaczony w sposób odpowiedzieć Go identyfikujący.

Kolorowa etykieta trwale umocowana do modelu znacznie Poprawia jego czytelność: Przycinanie i opracowanie anatomicznych części znajdujących się na modelu powinno się ograniczyć ne usunięcia pęcherzyków je podobnych défaites. Zmiana anatomii zęba jest niedopuszczalna. MODELE z okresu po leczeniu mogą zawierać odwzorowanie dolnego retainera. Modèle Powinien być wygładzony i wypolerowany w taki sposób aby zęby i tkanka miękka nie byly zniszczone. Czytaj także: “Protetyka” oraz “czasopismo stomatologiczne” z libre accès! MODELE powinny zawierać zęby, podniebienie je wyrostki zębodołowe OD sklepienia przedsionka faire de l`ADN jamy ustnej. Myśląc o “materiale diagnostycznym” oraz jego zapisie, CZYLI “dokumentacji” Mamy na Myśli te verrouillés elementy składające się na niezbędną, umożliwienie maksymalnie i najczę ograniczoną przez czynniki cas porcję Informacji. JEJ skompletowanie je zapis nie jest sprawą prostą. W tytułowej ortodoncji, Podobnie que Jak w innych dziedzinach rozwiązań jest Zapewne tyle, ilu jest lekarzy. Standaryzacja żadnych elementów materiału diagnostycznego nie jest z pewnością procesem zakończonym. Wymogi jakościowe odnoszące się ne żadnych elementów materiału wynikają natomiast ściśle z użytych do jego pozyskania Technik.

Artykuł niniejszy dotyczy właśnie jakości się oraz katalogowania tych Informacji. Mgr inż. Tomasz Janikowski (Ortolab SP. z o.o. Częstochowa) Wyciski powinny zachodzić wystarczająco daleko aby objąć Obszar do sklepienia przedsionka, co ma umożliwić dokładne odwzorowanie wszystkich Struktur, aby była możliwa reproductikcja całości anatomii tkanki miękkiej na modelu. W modelach wykonywanych po leczeniu powinny się znaleźć w entierement wyrznięte i ustawione w ostatecznej pozycji drugie trzonowce. Nowoczesne pełni potrzeb diagnostyki zaprzęgło Techniki Cyfrowe Zarówno w fotografii Jak je teleradiografii, co ma przyspieszać proces Planowania leczenia i poprawiać qualité leczenia.