بیش از ۳۰ سال در کسب و کار ساخت اسپیکر , کمپانی فرانسوی فوکال ( Focal ) از سال ۲۰۱۲ کار خود را روی ساخت هدفون های حرفه ای اغاز کرد , به تازگی این شرکت دو مدل هدفون های خط های اند خود را معرفی کرد .

cl6q_focal_elear_-_focal_utopia_-_focal_

فوکال قول داده است این ۲ هدفون جدید نزدیکترین تجربه شنیداری همانند اسپیکر های سایز بزرگ را برای مخاطبان به ارمغان اورد , اولین هدفون با نام Elear دارای بدنه المینیومی و از درایو ۴۰ میلیمتری آلومینیوم منیزیم همانند توئیتر های اسپیکر های سری Aria این برند استفاده میکند . از دیگر خصوصیات این هدفون میتوان به کابل ۴ متری با امپدانس پایین , پد های مایکروفایبر , و جک ۶٫۳۵ میلیمتری اشاره کرد.

jq66_focal_elear_-_focal_iran_-_www.pcma

h1am_focal_elear_-_focal_iran_-_www.pcma

دومین هدفون با نام Utopia معرفی شد که شعار فوکال در رابط با این هدفون : خلوص صدا در اوج خود : است , Utopia یک هدفون رفرنس و در دسته های اند این برند قرار میگیرد و دستاورد ۳۵ ساله این برند در زمینه ساخت اسپیکر های حرفه ای است , درایو به کار رفته در این مدل از جنس بریلیوم خالص است و برگرفته از اسپیکر های سری utopia این برند است ,  هد بند و پد های هدفون از جنس چرم واقعی بره است , دسته های نگه دارنده اسپیکر ها متصل به هد بند از جنس فیبر کربن و دلیل استفاده از فیبر کربن در این مدل کاهش وزن کلی هدفون بوده و میتوان به جک ۶٫۳۵ میلیمتری و کابل ۴ متری ان اشاره داشت , Utopia اولین هدفون در دنیا است که از درایو پشت باز با سایز بزرگ از جنس بریلیوم خالص استفاده میکند.

v8r_focal_utopia_-_focal_iran_-_www.pcma

kmd8_focal_utopia_-_focal_iran_-_www.pcm

هردو هدفون کاملا دست ساز در فرانسه توسط فوکال ساخته میشوند , و اوایل ماه اکتبر با قیمت ۱۰۰۰ دلار برای مدل Elear و قیمت ۴۰۰۰ دلار برای مدل Utopia به بازار عرضه میشوند.

دیدگاه خود را بنویسید

کامنت خود را وارد کنید
لطفاً نام خود را وارد کنید